O mně

Jan Sklenář

Jan Sklenář

Narodil jsem se 19.10.1978 v evangelické rodině v Brně, vystudoval Gymnázium na Třídě kapitána Jaroše (1997), Divadelní fakultu Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, obor činohra (2001). Od dětství jsem se věnoval hudbě – absolvoval 2 cykly sólového zpěvu u Vladimíra Richtera LŠU Jaroslava Kvapila (1995), poloprofesionálně zpíval pod jeho vedením barokní repertoár, natáčel pro rozhlas, televizi, později jsem zběhl k bigbeatové hudbě – kapely Brown sugar, Zelená pára – převzatý repertoár Pink Floyd, Queen, Pražský výběr, U2, …

Po absolutoriu na JAMU jsem přijal angažmá v Klicperově divadle v Hradci Králové, které je známé náročnější progresivní dramaturgií a spolupracuje s předními divadelními tvůrci. V průběhu profesionální kariéry jsem hostoval v Činoherním klubu Praha, Národním divadle Brno, Městském divadle Brno, Městském divadle Zlín, Státní opeře Praha – začal významněji spolupracovat s dílnou Michala Horáčka (Kudykam, Ohrožený druh, Český kalendář).

Kromě divadla se věnuju rozličným autorským projektům – Suzanne (fr. Chanson s TDHP), Cilijen (pásma pro bicí a hlas např. poezie Mich. Buonarroti) s francouzskou bicistkou Cecile Boiffin… Se svojí kolegyní Martinou Eliášovou provozujeme pozoruhodné divadelní představení Oskar a růžová paní. Mám rád dění okolo sebe, v přírodě i v sobě, koupání na Adama, živý hospodský ruch, Kukyho, vzrušení, tvorbu a Míru.